První písemná zmínka o vesnici je z roku 1368, kdy kadaňský měšťan Martin Schonhoff prodal zdejší dvůr. Další zprávy jsou až z 15. a 16. století, kdy ves patřila kadaňským měšťanům. V poslední čtvrtině 16. století získali Krásný Dvoreček nebo jeho část páni z Lobkovic, ale už roku 1590 ho Jiří Popel z Lobkovic prodal městu Kadani, které ho připojilo ke svému milžanskému panství. V kupní smlouvě je zmíněna krčma a patronátní právo ke zdejšímu kostelu svatého Volfganga, který se pro zanedbanou údržbu zřítil na počátku 80. let 18. století. Místní od té doby museli chodit do kostela v Želině. Kapli Panny Marie postavili na návsi až v polovině 19. století. Po zrušení poddanství se Krásný Dvoreček hned roku 1850 stal místní částí Rokle.
Od roku 1911 byl do vesnice zaveden elektrický proud. Ve 20. letech 20. století se někde v prostoru mezi Krásným Dvorečkem a Roklí pokusil Hermann Tschochner otevřít vápencový lom a vápenku, ale podnik byl ztrátový a brzy skončil. Vodovod si místní postavili v roce 1928. Před druhou světovou válkou zde byl obchod, trafika a dva hostince, ale po odsunu německých obyvatel se i přes částečné dosídlení Čechy, nepodařilo služby obnovit.
Veškeré památky z vesnice byly zničeny nebo odvezeny k restaurování a už se nevrátily. Na návsi stála kaple Panny Marie zbořená v 70. letech 20. století. Nedaleko ní stál mariánský sloup z konce 17. století doplněný po stranách sochami svatého Jáchyma a svaté Anny. Dochoval se z něj jen sokl a soška Panny Marie, která byla v roce 1979 zapůjčena do litoměřické galerie.
Východně od obce se nachází chráněné ložiskové území, s výskytem bentonitu a stavebního kamene, jež těží společnost Keramost a.s. Bentonit se těžil v povrchovém lomu, dnes se na stejné lokalitě těží kaolin, který se používá při výrobě papíru a v gumárenství.